Projekt edukacyjny

„Jestem przyjacielem zabawek” to hasło projektu edukacyjnego promującego postawy poszanowania zabawek, w którym wzięły udział nasze przedszkolaki. Podczas jego trwania dzieci uczyły się m.in. jak dbać o swoje zabawki, w jaki sposób można je segregować, a nawet podarować im „drugie życie”. Bohaterem projektu był Miś Ludwiczek którego losy poznały nasze przedszkolaki w oparciu o lekturę książki „Nowy dom Misia Ludwiczka”. Przekazał on dzieciom kilka wskazówek – dzięki którym uczyły się segregacji zabawek, układania ich w wyznaczonych miejscach i w przeznaczonych do tego kącikach. Samodzielnie próbowały nadać znaczenia zabawkom, które często leżą gdzieś zapomniane, zakurzone czy zepsute. Miś Ludwiczek pomógł zadbać nie tylko o porządki w sali, zadbał również o to by dzieci przy pomocy piktogramów stworzyły „Grupowy kodeks postępowania z zabawkami”. Owocem projektu okazał się również „Ludwiczkomat” – do którego dzieci mogą przynosić zreperowane wraz z rodzicami zabawki i zamieniać na inne – które akurat czekają w tym czasie na nowych właścicieli. Dzieci wysłały również list do swojego nowego przyjaciela i z niecierpliwością czekają na odpowiedź. Kto wie? Może Miś Ludwiczek zechce im odpisać?