Sprintem do maratonu

O tym, że ruch to zdrowie wie każdy z nas. W związku z tym już po raz piąty nasz e przedszkole wzięło udział w akcji „Sprintem do maratonu”. 52 małych sportowców, po mistrzowskim śniadaniu, wyruszyło na stadion, gdzie przydzielony im numery startowe. Po rozgrzewce, wszyscy ustawili się na linii startu. Z niecierpliwością oczekiwali na upragnione hasło START. Kiedy wreszcie wybrzmiało, ruszyli – starsi i młodsi. Najważniejsze było by dobie do upragnionej mety, gdzie wszyscy szczęśliwie dotarli. W nagrodę za wysiłek każdy otrzymał swój własny medal, dołączając  tym samym do grona małych maratończyków. W piątej edycji akcji wzięło udział 81572 uczestników – głównie przedszkolaków. Wspólnie pokonany dystans to 42306.7 km, co można porównać do 1002 maratonów. W tym roku w akcji wzięła udział rekordowa liczba placówek 1224 – to więcej o 553 przedszkola w porównaniu z poprzednią edycją. Rozbiegała się cała Polska!