Zajęcia dydaktyczne

„Bezpieczni na drodze” to temat zajęć dydaktycznych które odbyły się w naszym przedszkolu w piątek 24 maja. Podczas ich trwania przedszkolaki przypomniały sobie o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas poruszania się po drodze, nauczyły się jak prawidłowo przechodzić przez pasy, jak dbać o swoje bezpieczeństwo podczas zabawy na dworze. Ponadto wychowawcy grup wdrażali zasady bezpiecznego zachowania się w przedszkolu w szatni, w ogrodzie przedszkolnym, omawiali również niebezpieczne sytuacje które obserwują na co dzień. Oprócz wiedzy, nie zabrakło praktyki. Dzieci utrwaliły numery alarmowe oraz przećwiczyły w jaki sposób poruszać się przy sygnalizacji świetlnej.