Wycieczka do kompleksu turystycznego Brzezóvka

W poniedziałkowy poranek (13 maja) tuż po śniadaniu nasze przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę autokarową do Kompleksu Turystycznego Brzezóvka. Swoją podróż rozpoczęliśmy od zwiedzenia Parku Historycznego, podzielonego na bloki tematyczne. I tak oprócz dinozaurów, dzikich zwierząt mogliśmy podziwiać postacie rzymskich legionistów, piratów, kowbojów a nawet Indian. Przedszkolaki na własne oczy przekonały się jak wygląda indiański namiot tipi, a chroniąc się przed chłodem, z ciekawością zbadały jego wnętrze. Po takim zastrzyku wiedzy, przyszedł czas na drugie śniadanie i zabawę na kolorowych dmuchańcach gdzie każdy znalazł coś dla siebie. Dobry humor i nieopisana energia rozgrzewały naszych milusińskich. Nie mogło zabraknąć wyprawy badawczej, czyli zabawy w prawdziwych poszukiwaczy skarbów, a to za sprawą szkieletu dinozaura zakopanego w piasku, który dzieci samodzielnie odkopywały przy pomocy dostępnych narzędzi: łopatek, foremek i pędzli. Wycieczka okazała się wspaniałą lekcją samodzielności, integracji i odpowiedzialności.