Zajęcia logopedyczne

W środę 13 marca grupy Jeżyków i Zajączków wzięły udział w zajęciach logopedycznych. Przeprowadziły je Panie J. Krysa i M. Gątarska   z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Ropczycach. Poprzez różne ćwiczenia i zabawy dzieci uczyły się prawidłowej wymowy głosek, usprawniając narządy artykulacyjne. Przedszkolakom najbardziej spodobały się takie zabawy jak: „Powitanka”, „Bajka o języczku – wędrowniczku” czyli gimnastyka buzi i języka, „Piosenka o głosce – s” czy „Zabawa w łowienie ryb” podczas której dzieci uczyły się różnicować głoski s-z”. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom, o czym świadczył ich aktywny udział we wszystkich zabawach i ćwiczeniach.