Spotkanie z dietetykiem

W dniu 5.02.2019 r. naszych przedszkolaków odwiedziła pani dietetyk, konsultantka z Gabinetu Dietetycznego Bonne Sante /mój styl – moje zdrowie/. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, na czym polega praca dietetyczki i w jaki sposób żywność wpływa na ich zdrowie i codzienne funkcjonowanie oraz dlaczego należy zwiększyć spożycie warzyw i owoców, a ograniczyć słodycze i słodkie napoje. Dzieci odgadywały zagadki i wybierały kosze z jedzeniem zdrowym i nie zdrowym. Na zakończenie wizyty pojawił się gruby  kucharz, który dużo jadł i nie uprawiał żadnej aktywności fizycznej, a przez to był bardzo otyły. Obiecał, że zmieni swoją dietę na zdrowszą i będzie się dużo ruszał. Dzieci otrzymały malowanki i zaproszenie na bezpłatną konsultację dietetyczną. Żegnając się z gościem również obiecały, że będą starały się dbać o swoje zdrowie zgodnie z otrzymanymi wskazówkami.