“Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale.
To tradycja bardzo stara – strojów pięknych, co niemiara!
Dziś na moje rozkazanie niech się miły nastrój stanie.
Niech w zabawie, no i w tańcu splotą się ręce przebierańców.
Bawmy się wesoło, niechaj wszystkie pary wirują wkoło”.

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu radosnych przeżyć.Tak też było w naszym przedszkolu w dniu 1 lutego, kiedy to odbył się prawdziwy „Bal Przebierańców”. Tego dnia już od rana pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy, żołnierzy, policjantów, kowbojów, smoki, ... nie sposób zliczyć i wymienić te wszystkie postacie. Na sali w grupie „Jeżyków” podczas pląsów z królową Zimą robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło. Kolejny bal karnawałowy już za rok.