Pieczenie świątecznych pierników

Jak co roku nasze przedszkolaki kontynuowały tradycję pieczenia pierników. Od 17 grudnia w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia odbyło się pieczenie świątecznych pierniczków. Dzieci w białych fartuszkach i czapkach kucharskich zabawiły się w prawdziwych cukierników. Wspólnie wałkowały ciasto na pierniki, a następnie wykrawały za pomocą foremek różne kształty. Gotowe blaszki z pierniczkami do upieczenia pod czujnym okiem Pani kucharki nabierały pięknej barwy. Po całym przedszkolu unosił się wspaniały aromat pieczonych pierniczków, które wprowadzały wszystkich w świąteczny nastrój. Zachwycone dzieci nie mogły doczekać się ozdabiania pierniczków kolorowymi lukrami, które zostało zaplanowane na kolejny dzień. Świąteczne pierniczki spakowane w paczuszki będą ozdabiały stoły wigilijne w domach dzieci.