Święty Mikołaj w przedszkolu

„Drogi Święty Mikołaju, wszyscy Cię witamy,

bo na Ciebie od zeszłego roku niecierpliwie tak czekamy.

Usiądź z nami, Mikołaju, pewnie się zmęczyłeś,

żeby nasz odwiedzić dzisiaj, długą drogę przebyłeś”.

Takimi słowami dzieci powitały gościa, który w dniu dzisiejszym odwiedził nasze przedszkole. Wizyta Świętego Mikołaja to jeden z dni najbardziej oczekiwanych przez przedszkolaków. Przygotowując się do tego spotkania dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne, oczywiście z Mikołajem w roli głównej. „Pisały” listy, w których rysowały swoje marzenia dotyczące upragnionych prezentów. Z zaangażowaniem uczyły się wierszyków i piosenek. I wreszcie Święty przysłał telegram: „Przyjeżdżam do Was 5 grudnia”. W tym dniu wszystkie przedszkolaki zebrane w sali „Jeżyków” już od samego rana z wielką niecierpliwością nasłuchiwały dźwięku dzwoneczków. I pojawił się w drzwiach – kto? – Święty Mikołaj. Po zaprezentowaniu wierszyka, piosenek i krótkiej rozmowie przyszedł czas na prezenty. Wręczanie upominków utrwalone zostało pamiątkowymi zdjęciami. Dzieci podziękowały Świętemu Mikołajowi za wspaniałe podarunki i prosiły, by nie zapomniał o nich za rok.