Śmiało rozmawiamy dla dobra dzieci

Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Śmiało rozmawiamy dla dobra dzieci”. Ma on poszerzyć wiedzę rodziców i nauczycieli w zakresie przyczyn, przebiegu i łagodzenia dolegliwości związanych z chorobami wieku przedszkolnego, ponadto uświadomić, że nie wynikają one z zaniedbań w domu czy przedszkolu. Choroby te  mogą przydarzyć się każdemu dziecku i nie powinny być tematem tabu. Program kładzie również nacisk na potrzebę wczesnego, wzajemnego informowania się rodziców i wychowanków o wszystkich niepokojących oznakach zauważonych u dzieci w myśl zasady: im wcześniej, tym lepiej! Główną postacią programu jest Śmiałek – bohater od zadań specjalnych, towarzysz dziecięcych zabaw, pomagający dzieciom w chwilach zwątpienia czy niepewności, rozwiewający obawy dotyczące zdrowia, rozmów z rodzicami i nauczycielami oraz wizyt u lekarza.