Spotkanie z dietetykiem

W dniu 28.11.2018 r. gościliśmy w przedszkolu panie dietetyczki z Centrum Dietetycznego Projekt Zdrowie w Ropczycach. Dzieci wysłuchały pogadanki na temat: „Zdrowe produkty, jak dbać o zdrowie”. W zabawie „Zdrowe-niezdrowe” przyporządkowywały obrazki artykułów spożywczych do odpowiednich minek /smutna, wesoła/ trafnie przy tym uzasadniając swój wybór. Rozwiązywały zagadki o owocach i warzywach. Poznały przepisy na zdrowe fast foody. Spotkanie z dietetykiem ugruntowało wiedzę przedszkolaków na temat zdrowego trybu życia. Oby również zachęciło ich do próbowania wszystkich posiłków serwowanych przez naszą kucharkę.