Wycieczka do piekarni

„Przyszła mama z Dominiką po chleb świeży na śniadanie…
Chlebek pachnie, lśni skóreczka, że dziewczynka łyka ślinkę,
Więc z małego bocheneczka uskubała odrobinkę.
- Skąd codziennie tyle chleba przywozi się tu co rano?
Ludziom dużo go potrzeba. Skąd się chlebek bierze, mamo?”
Dzieci z grupy „Jagódki” również szukały odpowiedzi na powyższe pytanie. Wybrały się więc na wycieczkę do piekarni GS w Sędziszowie Młp. Przewodnikiem po pomieszczeniach piekarni była babcia jednej z dziewczynek. Przedszkolaki obserwowały proces wytwarzania pieczywa od momentu przesiewania mąki, poprzez wyrabianie ciasta, formowanie chleba, bułek, posypywanie ziarnami, wyrastanie ciasta w specjalnych komorach i jego wypiek. Dzieci z zainteresowaniem oglądały poszczególne czynności piekarzy zadając przy tym wiele pytań. Wycieczka zakończyła się degustacją pieczywa. Świeżo upieczone, pachnące bułeczki smakowały wszystkim.