20 listopada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

Święto to, upamiętnia uchwalenie Deklaracji Praw Dziecka w 1959 roku a także Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 roku. To dokumenty, których celem jest zapewnienie jak najlepszej ochrony i opieki najmłodszym a także przypominające, że KAŻDE dziecko to Mały Człowiek, posiadający swoje prawa.

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka zachęcamy wszystkich rodziców, aby w tym dniu ubrali swoje dzieci na niebiesko. Niech nasz ubiór będzie symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

„Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie”.

Paulo Coelho