Wycieczka do piekarni

„Przyszła mama z Dominiką po chleb świeży na śniadanie…

Chlebek pachnie, lśni skóreczka, że dziewczynka łyka ślinkę.

Więc z małego bocheneczka uskubała odrobinkę.

- Skąd codziennie tyle chleba przywozi się tu co rano?

Ludziom dużo go potrzeba. Skąd się chlebek bierze, mamo?”

Dzieci z naszego przedszkola również szukały odpowiedzi na powyższe pytanie. Wszystkie grupy wybrały się więc w dniu 07.11.2018 r. na wycieczkę do piekarni GS w Sędziszowie Młp. Przewodnikiem po pomieszczeniach piekarni była babcia chłopca z grupy „Jeżyki”. Przedszkolaki obserwowały proces wytwarzania pieczywa od wyrabiania ciasta poprzez formowanie chleba, bułeczek, wyrastanie ciasta w specjalnych komorach i jego wypiek. Dzieci z zainteresowaniem oglądały poszczególne czynności piekarzy, maszyny i urządzenia potrzebne do produkcji chleba. Wycieczka zakończyła się degustacją pieczywa. Świeżo upieczone, pachnące bułeczki smakowały wszystkim.