Spektakl "Kłamstwa kozy"

"Kłamstwa kozy" to tytuł przedstawienia, które za sprawą Teatru Lalek PINOKIO, 23 października mogły obejrzeć nasze przedszkolaki. Historia oparta była na postaci sierotki Paulinki która poszukując pracy i miejsca dla siebie, trafia do domu gospodyni, gdzie ma zaopiekować się podstępną Kozą. Kozucha okłamuje gospodynię, przez co dziewczyna musi szukać nowej pracy, jednak oszustwo szybko wychodzi na jaw i sama Koza zostaje wypędzona. Idzie do lasu, gdzie siłą zajmuje dom lisa. Zrozpaczone zwierzę prosi o pomoc swoich leśnych sąsiadów i nie zostaje bez pomocy… I jak to w bajkach bywa, kłamstwa wychodzą na jaw, a dobroć zostaje nagrodzona. Spektakl w sposób humorystyczny ukazał dzieciom, że kłamstwo ma krótkie nogi, a w życiu nie należy oszukiwać i żerować na cudzej dobroci.