Festiwal Piosenki Przedszkolnej

W dniu 10.05.2018 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Małopolskim odbył się I Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej zorganizowany przez nasze przedszkole. Temat przewodni festiwalu to: „Polska w małym sercu przedszkolaka”. Jego celem było: włączanie środowiska przedszkolnego w obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości, kształtowanie u dzieci przynależności społecznej /jestem Polakiem/ jako elementu edukacji patriotycznej, prezentacja i promocja twórczości artystycznej przedszkolaków oraz integracja środowisk przedszkolnych. Festiwal rozpoczął się krótką przemową zaproszonego gościa –  pana Burmistrza Sędziszowa Młp., a całość prowadziła dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 1 – pani Krystyna Surman. W konkursie piosenek      i pieśni patriotycznych oraz żołnierskich wzięły udział dzieci z wszystkich przedszkoli naszej gminy. Soliści lub duety prezentowały przygotowany utwór, a ich występy nagradzane były gromkimi brawami licznie zgromadzonej publiczności. Każdy wykonawca za swój występ otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę. Ich opiekunowie również otrzymali pamiątkowe dyplomy. Festiwal ukazał, że dzieci już w wieku przedszkolnym interesują się swoją Małą i Dużą Ojczyzną oraz czują się Polakami.