Święto Flagi

Wszyscy doskonale wiemy, jak ważne jest poczucie przynależności do grupy społecznej, najbliższej rodziny, kraju w którym żyjemy. Miesiąc maj dostarcza nam możliwości do kształtowania postaw szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, rozbudzania tożsamości narodowej. Dzieci z naszego przedszkola wiersz „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego słyszały nie jeden raz, podobnie jak „Katechizm polskiego dziecka” W. Bełzy. Żeby rozbudzić i utrwalić poczucie tożsamości narodowej i szacunek dla narodowych symboli w naszym przedszkolu - 30 kwietnia, wszystkie dzieci wraz z paniami uczciły Święto Flagi przemarszem pod ratusz. Tego dnia przedszkolaki wspaniale prezentowały się w strojach biało – czerwonych z przypiętymi na piersi kotylionami. Aby uczcić ten dzień każde dziecko trzymało w ręku flagę, a starszaki zaprezentowały układ taneczny. Na koniec, przedszkolaki złożyły kwiaty pod tablicami poległych za ojczyznę. Dzień ten był wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.