MAGICZNA PODŁOGA FunFloor

28 marca przedszkolaki miały możliwość zdobycia wielu nowych doświadczeń biorąc udział w zajęciach na interaktywnej podłodze. Dzięki nowym technologiom komputerowym pozwalającym na przygotowanie wielkoformatowej powierzchni dzieci uczestniczyły w różnorodnych zadaniach, które miały do wykonania. Każda z grup bawiąc się uczyła według programu opracowanego w oparciu o Podstawę programową wychowania przedszkolnego dostosowanego do wieku i możliwości dzieci. Dzięki interaktywnej podłodze dzieci rozwijały swoją sprawność fizyczną, zwinność, szybkość, spostrzegawczość, utrwalały również wiadomości z zakresu matematyki, języka polskiego, języka angielskiego oraz ogólnej wiedzy o otaczającym świecie. Główną istotą tej formy prowadzenia zajęć było zdobywanie przez dzieci wiedzy poprzez zabawę z łączeniem naturalnej potrzeby ruchu oraz rozbudzanie wśród przedszkolaków zainteresowania nowymi technikami komputerowymi. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem, radością i ciekawością  uczestniczyły w proponowanych formach zabaw dydaktycznych.