AUDYCJA MUZYCZNA

W piątek 16 marca po raz kolejny gościliśmy w naszym przedszkolu muzyków Filharmonii Podkarpackiej. Tematem audycji była rodzina instrumentów smyczkowych. Dzieci poznały: kontrabas, wiolonczelę, altówkę i skrzypce. Miały możliwość zobaczenia różnic nie tylko w wyglądzie tych instrumentów, ale także w ich budowie i brzmieniu. Przedszkolaki zostały także zapoznane z ciekawostką muzyczną dotyczącą największych skrzypiec na świecie, które mają 4 metry 22 centymetry wysokości i ważą 100 kilogramów, a do grania na nich potrzeba aż trzech osób. Na zakończenie wspólnego spotkania wysłuchały kilku utworów muzycznych granych na skrzypcach.