Przedszkolne Mistrzostwa w Grach Edukacyjnych

Gry edukacyjne to jedno z narzędzi wspierających rozwój intelektualny dziecka. Wspaniale rozwijają pamięć, spostrzegawczość, logiczne myślenie, koordynację wzrokowo-ruchową, umiejętność kojarzenia różnych faktów, skupiania uwagi itp. Ułatwiają dziecku poznanie siebie i swojego otoczenia, kształtują rozwój aktywności poznawczych m. in. z zakresu edukacji matematycznej, językowej oraz gotowości do nauki czytania i pisania. Wyrabiają również pozytywne cechy społeczne. Podczas gry przedszkolaki utrwalają, poszerzają zakres wiadomości  i umiejętności oraz doskonalą swoje kompetencje.

W dniach od 14 do 16 marca w naszym przedszkolu odbyły się finałowe rozgrywki Przedszkolnych Mistrzostw w Grach Edukacyjnych. W zmaganiach udział wzięło po troje zawodników z każdej grupy wiekowej. Oprócz gry edukacyjnej wykonywali oni różne zadania matematyczne, gdzie liczyła się poprawność i szybkość wykonania. Za każde dobrze wykonane ćwiczenie dzieci otrzymywały ustaloną wcześniej liczbę punktów. Ćwiczenia dostosowano do ich możliwości wiekowych. Zadaniem zawodników było m. in. policzyć różne przedmioty i narysować tyle kresek, ile przedmiotów /6l podpisać cyfrą/, rozwiązać wylosowane zadanie tekstowe, znaleźć 3 jednakowe piłki, wskazać przedmiot niepasujący w szeregu, ułożyć figury geometryczne według określanego kryterium.

Dla grupy 4 – latków zaplanowano grę „Patyczaki” – układanie wg podanego wzoru kolorowych patyczków + zadania matematyczne. W tej grupie bezkonkurencyjny okazał się Franuś, potem Patryk i Szymuś. Grupa 5-laktów w grze „Pory roku” dobierała elementy do poszczególnych pór. Wśród zawodników tej grupy wiekowej najlepiej poradził sobie Mikołaj, II miejsce zajęła Julka, a III miejsce - Nicolas. Grupa 6-latków układała historyjki obrazkowe – gra „A to było tak”. Pierwsze miejsce zajęła Oliwka, drugie Wernika, a trzecie Antoś. Przedszkolaki wszystkich grup cierpliwie dopingowały uczestników, a wykonane przez ich kolegów zadania nagradzali brawami. Zawodnicy otrzymali Medale Przedszkolaka Bystrzaka, pamiątkowe dyplomiki i książeczki ufundowane przez Radę Rodziców. Z radością również pozowali do pamiątkowych zdjęć.

Zapraszamy do galerii zdjęć.