SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZEM

W dniu 6 marca gościliśmy w przedszkolu żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej. Pan Romek opowiedział dzieciom, czym zajmują się żołnierze i jak ważna jest ich służba dla Ojczyzny. Przedszkolaki dowiedziały się również, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale pomagają też w różnych sytuacjach kryzysowych. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudziło wyposażenie żołnierskiego plecaka oraz mundur. Chłopcy i dziewczynki chętnie przymierzali elementy umundurowania żołnierza i sprawdzali ciężar plecaka. Zadawane przez dzieci pytania dotyczyły „żołnierskiego życia”. Wszyscy też interesowali się tym, co trzeba zrobić, żeby zostać żołnierzem. Tematyka wojskowa zafascynowała nie tylko chłopców ale i dziewczynki, które także zapragnęły zostać żołnierzami.

Dzieci z uwagą wysłuchały także relacji naszego gościa z udziału w niedzielnym biegu Wilczym Tropem oraz obejrzały pamiątkowy medal. Spotkanie zakończyło się żołnierskim treningiem czyli musztrą, którą pan Romek przeprowadził wśród przedszkolaków. Wizyta żołnierza była dla dzieci ciekawym i niezapomnianym przeżyciem. Dziękujemy Panu Romkowi za spotkanie z naszymi przedszkolakami.