LEKCJA FOLKLORU

W poniedziałek 5 marca 2018r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w „Lekcji folkloru” zorganizowanej w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Młp. Przedszkolaki z bardzo dużym zainteresowaniem oglądały tańce ludowe: „Lasowiak”, „Strach” oraz wiązankę tańców lubelskich w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Rochy” pod kierunkiem pani Krystyny Szczerbiak. Zostały także zapoznane z wyglądem dawnych strojów ludowych pochodzących z różnych regionów Polski. Dodatkową atrakcją dla dzieci było słuchanie „Kapeli muzycznej” pod kierunkiem pana Pawła Gnacka oraz pięknych piosenek ludowych „Lipka”, „Rozstanie się z Alicją”, „Po szerokim stawie pływają łabędzie” oraz przyśpiewek: „Matula moja” i „W moim ogródeczku”. Gromkie brawa oraz radość przedszkolaków świadczyły o dużym zainteresowaniu tą niezwykłą i ciekawą lekcją kultury ludowej.