Wycieczka do Biblioteki Pedagogicznej

W dniu 28.11.2017r. dzieci z grupy „Jagódki” i „Jeżyki” zostały zaproszone przez pracowników Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie z filią w Sędziszowie Młp.  na krótki program o Świętym Mikołaju. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki tematyczne i opisywały strój Mikołaja. Następnie wysłuchały ilustrowanego na dużym ekranie opowiadania E. Piotrowskiej pt. „Święty Mikołaj z Miry” (w/w. książeczka ukazała się w serii „Święci uśmiechnięci”). Poznały prawdziwą historię o Mikołaju, który rozdał swoje bogactwo potrzebującym i był biskupem Miry. Dzieci zostały poczęstowane cukierkami, które Mikołaj zostawił dla nich w „mikołajkowej skarpecie”.