W dniu 24 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły ze swoimi ulubionymi pluszakami. Misie – i te całkiem malutkie, i bardzo duże,  szarobure i kolorowe towarzyszyły im przez cały dzień pobytu w przedszkolu. Brały również udział z właścicielami w różnych zabawach. Po zaprezentowaniu swoich misiów, dzieci poznały historię powstania pluszowego misia oraz przygody prawdziwego brunatnego niedźwiadka Wojtka zaadoptowanego w wieku 3 miesięcy przez polskich żołnierzy II Korpusu Armii Andersa w miejscowości Hamadan w Iranie. Wysłuchały również ciekawostek przyrodniczych o niedźwiedziach /brunatnym, polarnym, pandzie, koali/. Wspólnie śpiewały piosenki o misiu i bawiły się ze swoimi przytulankami przy muzyce. Na zajęciach plastycznych ozdabiały sylwetkę misia wybraną przez siebie techniką. Odbył się również konkurs na najsympatyczniejszego misia w każdej grupie, a jego jurorami były same dzieci. Na zakończenie obchodów wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia ze swoimi ulubieńcami.