Lekcja przyrody na żywo

We wtorek, 21 listopada dzieci miały okazję uczestniczyć w „Lekcji przyrody na żywo”. W tym dniu zawitały do naszego przedszkola różne gatunki owadów przywiezione aż z Krakowa. Przedszkolaki poznały różne ciekawostki o owadach, między innymi dowiedziały się, że na świecie jest jeden milion owadów, które zamieszkują różne miejsca na kuli ziemskiej. Największy owad w Polsce to konik polny, którego długość może wynosić do 14cm, natomiast największy owad na świecie to chrząszcz, który może mieć długość 32cm. Dużą atrakcją dla dzieci było bezpośrednie oglądanie, dotykanie i trzymanie na dłoniach żywych owadów m. in. larwy drewnojada, patyczaków, straszaka diablika (nazwa pochodzi od jego koloru), karaczana, świerszcza polnego i straszaka olbrzymiego. „Żywa” lekcja przyrody wzbogaciła wiedzę dzieci o owadach oraz rozbudziła ciekawość przyrodniczą.