Zajęcia plastyczne

We wtorek, 14 listopada grupa "Jagódek" gościła na swoich zajęciach p. Agnieszkę - mamę Ani, która zapoznała dzieci z techniką decoupage. Jest to technika zdobnicza, polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (praktycznie każda powierzchnia: drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej. Decoupage klasyczny polega na naklejaniu wzoru z papieru i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. W zamyśle ma on wyglądać jak namalowany. Dzieci z wielkim zainteresowaniem brały udział w zajęciach plastycznych. Każde z nich wykonało swój lampion, który mogło ozdobić wg własnej inwencji twórczej. Były to bardzo ciekawe zajęcia. Dziękujemy p. Agnieszce za poświęcony czas oraz zapoznanie z nową techiką zdobniczą.