Poranek Patriotyczny

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli: godła i biało – czerwonej flagi, hymnu narodowego. Dlatego też w poniedziałek, 13 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych.

Na początek uroczystości dzieci zaśpiewały Hymn Państwowy. Przedszkolaki z Grupy „Jagódki” od paru tygodni przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia. Za pomocą pantomimy przedstawiły drogę Polski do niepodległości. Śpiewały pieśni patriotyczne, recytowały wiersze, a także zatańczyły Poloneza - polski taniec narodowy. Ich występ obejrzały wszystkie przedszkolaki wraz z zaproszonymi Rodzicami. Po akademii gościliśmy w przedszkolu ks. Artura Michalskiego, jak się okazało porucznika20 pułku ułanów Króla Jana III Sobieskiego. Przybył na spotkanie w swoim pięknym mundurze, budząc zdziwienie i zachwyt wśród przedszkolaków. Dzieci dowiedziały się, że przed II wojną światową ułani byli najlepiej wyszkoloną formacją na świecie, każdy ułan posiadał trzy konie, na których spędzał minimum 6 godzin dziennie. Ksiądz opowiadał, że gdyby nie braki w uzbrojeniu i wyposażeniu wojsk, to jego zdaniem, Polacy wyszliby zwycięsko z kampanii wrześniowej. Dzieci z zainteresowaniem oglądały ułańską czapkę- rogatywkę, buty- oficerki z błyszczącymi ostrogami i wojskową pelerynę.