Pasowanie na Przedszkolaka

W dniu 26.10.2017r. w przedszkolu odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Na tę uroczystość zostali zaproszeni Rodzice dzieci z grupy „Zajączków” i „Jeżyków”, które od września pierwszy rok uczęszczają do naszego przedszkola. Nowoprzyjęte dzieci do tego dnia przygotowywały się od początku roku szkolnego. Dla wielu z nich był to bardzo trudny okres adaptacji w nowym środowisku. Łzy podczas porannego rozstania z rodzicami i dziesiątki razy zadawane pytania – „Kiedy przyjdzie po mnie mama?”, „Czy zadzwoni pani po mamę?” – ponad miesiąc towarzyszyły naszym milusińskim. Zanim dzieci oficjalnie zostały przyjęte do grona przedszkolaków zaprezentowały zaproszonym gościom krótki program słowno-muzyczny. Za swoje artystyczne występy nagrodzone zostały gromkimi brawami. Potem celująco zdały „egzamin na przedszkolaka” wykonując zadania sprawnościowe i odpowiadając na pytania dotyczące bliskiego im środowiska. Po odśpiewaniu „Hymnu Przedszkola” złożyły „Ślubowanie”. Ich Rodzice również złożyli „Przyrzeczenie”, że będą swoje pociechy mocno przytulać, mądrze wychowywać i akceptować takie, jakimi są. Następnie dzieci zostały pasowane przez panią Dyrektor symbolicznym ołówkiem na Prawdziwego Przedszkolaka. Otrzymały dyplomy oraz książeczki z opowiadaniami. Na zakończenie wszystkie ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia.