Spotkanie z muzykami Filharmonii Podkarpackiej

"Muzyczna układanka" - pod takim hasłem w dniu 6.10.2017r. odbyło się pierwsze w br. szkolnym spotkanie przedszkolaków z muzykami Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. Dzieci dowiedziały się, że każdy utwór muzyczny, niezależnie czy jest to opera, symfonia, czy piosenka składa się z elementów, wśród których podstawowymi są – rytm, melodia, tempo i dynamika. Poznały takie instrumenty jak : klarnet, keyboard oraz gitarę basową. Wspólnie z zaproszonymi muzykami próbowały znaleźć odpowiedź na pytania – Czy może istnieć muzyka bez rytmu albo melodii? Jakie jest znaczenie poszczególnych elementów muzyki? Rozwiązywały również zagadki słuchowe typu – Z jakiej bajki pochodzi ta melodia? Na zakończenie audycji wysłuchały krótkiego koncertu muzycznego wykonanego na poznanych instrumentach.