Wycieczka do fabryki klocków COBI

W środę, 27 września dzieci z grupy "Jeżyków" i "Jagódek"  odwiedziły Fabrykę klocków COBI w Mielcu. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć, jak wygląda produkcja klocków, zanim trafią one na sklepowe półki. W fabryce pani przewodnik oprowadzała nas po poszczególnych resortach fabryki. Pokazywa etapy powstawania klocków COBI - od kolorowego granulatu po całe zestawy klocków. Dzieci zauważyły, że większość czynności wykonują maszyny sterowane komputerowo, które z dostarczonego przez pracowników materiału produkowały, zgodnie z zainstalowanym programem, klocki o różnych rozmiarach, kolorach, kształtach i przeznaczeniu. Potem oglądaliśmy sposób nanoszenia farby na wybrane elementy w celu uzyskania specjalnych klocków z nadrukiem. Natomiast największym zainteresowaniem cieszył się dział kreacji, gdzie „architekci” tworzyli konkretne projekty - samoloty, czołgi, samochody, okręty, a także całe zestawy, gotowe plansze i konstrukcje tematyczne. Ta praca podobała się dzieciom najbardziej. Byliśmy także w pomieszczeniach, w których według instrukcji pakowane były do kolorowych, tekturowych pudełek małe, średnie i wielkie zestawy klocków, przeznaczone dla dzieci w różnym wieku. Na pamiątkę uczestnicy wycieczki dostali upominki w postaci klocków, które można zakupić w sklepach. Ta nietypowa wycieczka dostarczyła dzieciom wiedzę i wyobrażenie o nowoczesnych procesach, sposobach i etapach produkcji, rozbudziła zainteresowania techniką i poszerzyła zasób doświadczeń.