Uważajmy nad wodą!

W środę, 20 września przedszkole odwiedzili pracownicy firmy LUPUS z Grybowa i przeprowadzili z dziećmi ciekawe pogadanki na temat zagrożeń związanych ze zbiornikami wodnymi, nie tylko podczas wakacji, ale w ciągu całego roku. Bliskość stawu, rzeki, wyrobisk czy jezior sprzyja spędzaniu w ich pobliżu wolnego czasu, łowieniu ryb, spacerom. Na strzeżonej plaży, na kąpielisku, czy basenie możemy liczyć na czujne oko ratowników, ale jest wiele miejsc, w których musimy liczyć na własną wyobrażnię i zachować szczególne środki ostrożności aby nie narazić się na niebezpieczeństwo utonięcia. Podczas spotkania dzieci odpowiadały na zadawane przez gości pytania, rozwiązywały zagadki. Na koniec wizyty chętne dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w stroju ratownika. W momencie, kiedy zdjęcia będą do obejrzenia, rodzice będą mogli podjąć decyzję o ich zakupie.