W środę 14 czerwca, w ramach akcji Bezpieczne Wakacje 2017 odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem Policji . Mając na uwadze to, iż wielkimi krokami zbliżają się upragnione wakacje postanowiliśmy, aby dzieci poszerzyły i utrwaliły wiedzę na temat bezpieczeństwa. Pan Policjant przypomniał dzieciom jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, komu można powiedzieć jak się nazywam, a komu nie?…. Nasze przedszkolaki posiadają takie wiadomości i swoją wiedzą podzieliły się z zaproszonym gościem. Pokazały również, że są odpowiedzialni i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu. Pan policjant chętnie opowiedział przedszkolakom o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, a szczególnie o tym, jak należy przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika i niezapiętych pasów. Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu po wakacjach spotkamy się wszyscy zdrowi i gotowi do podejmowania nowych wyzwań.