Wycieczka do Bałtowa

W piątek - 16 czerwca przedszkolaki wraz z nauczycielami opiekunami wyruszyły na wycieczkę do PARKU JURAJSKIEGO w BAŁTOWIE. Choć droga była daleka, a niektórzy troszkę niewyspani to okazało się, że było warto. Po szczęśliwym dojechaniu do celu, entuzjazm wśród dzieci wzbudziło zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca, po którym odbyliśmy przejażdżkę amerykańskim schoolbusem pomiędzy zwierzętami współcześnie żyjącymi (m.in.: strusie, lamy, wielbłądy, dziki, konie, jelenie, lamy i wiele innych gatunków) rozmieszczonymi na wielohektarowym terenie – tzw. Safari. Następnie wszyscy udali się do Jura Parku, gdzie powitała nas pani przewodnik, która opowiadała o zgromadzonych eksponatach. Rozmiary, dbałość o szczegóły z jaką przygotowane zostały dinozaury oraz sposób pokazania ich w otoczeniu zachwyciły słuchających. Wszyscy dzielnie maszerowali pośród prehistorycznych gadów . Z kolei w Muzeum Jurajskim dzieci obejrzały różnego rodzaju skamieniałości. Były to kości dinozaurów, szczątki morskich gadów zęby rekinów, koralowce i głowonogi. Największe wrażenie zrobiło Prehistoryczne Oceanarium. Za pomocą technologii trójwymiarowego przekazu przenieśliśmy się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Mieliśmy okazję spotkać się „oko w oko” z gatunkami, które żyły tysiące lat temu. Wrażenie, że są bardzo blisko wywołało u nielicznych strach, jednak większość dzieci była mocno podekscytowana i zafascynowana ich widokiem. Po emocjach w Oceanarium wszyscy z wielkim apetytem zajadali obiad. Świetną metodą utrwalenia zdobytej wiedzy były warsztaty plastyczno – paleontologiczne. Wykonane podczas zajęć prace, dzieci zabrały do domu. Z wycieczki do Krainy Dinozaurów wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń, choć troszkę zmęczeni. Mamy jednak nadzieję, że dla dzieci była to niezapomniana przygoda!