III Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków

5 maja w naszym przedszkolu miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Dzieci z wszystkich grup wzięły udział w III Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków "SPRINTEM DO MARATONU" organizowanym przez miesięcznik "Bliżej Przedszkola". Celem tej imprezy biegowej jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Wszystkie przedszkolaki wraz z paniami udały się na stadion. Tam nastąpiło przydzielenie numerów startowych oraz wyznaczenie linii startu i mety. Odbyła się solidna rozgrzewka, po której wszyscy przebiegli wyznaczony dystans. Uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale potwierdzające przynależność do grona "Przedszkolnych Maratończyków".