KONKURS RECYTATORSKI

W środę 26 kwietnia, w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pod hasłem "Przedszkolne smyki recytują ulubione wierszyki". Dzieci zaprezentowały znane wiersze z klasyki literatury dziecięcej autorstwa: Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima. Przedstawiane wiersze były zabawne, a tym samym wpadające w ucho. Każdy z recytatorów zachwycił swym wdziękiem. Założeniem konkursu było rozwijanie u dzieci właściwej wymowy, recytacji i interpretacji utworu oraz możliwość prezentacji przed publicznością, ale także popularyzowanie poezji dziecięcej, zachęcanie do występowania na scenie, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Konkurs, to również okazja do wzmacniania wiary we własne siły, to wspaniała zabawa posiadająca wiele aspektów nie tylko dydaktycznych ale wychowawczych i społecznych.

Komisja dokonała oceny przedstawionych utworów według kryteriów, były to: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie; natężenie głosu; dostosowanie siły, wysokości i intonacji głosu do treści wypowiadanych słów oraz wyrazistość mowy.

I miejsce zajęła Ola z grupy "Wiewiórek", II miejsce – Michałek z grupy "Jeżyków"  i III miejsce – Matylda z grupy "Jagódek". Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz dyplomy.

Gratulujemy naszym małym artystom oraz ich rodzicom. Życzymy również dalszych sukcesów.