"Kosmiczne kłopoty"

W poniedziałek 24 kwietnia nasze przedszkolaki miały okazję obejrzeć bajkę ekologiczną pt.: „Kosmiczne kłopoty” w wykonaniu Agencji Artystycznej „FIKU-MIKU” z Rzeszowa. W czasie przedstawienia dzieci wspólnie z aktorami i pacynkami Eko-ludków – Fibi i Zibi próbowały odpowiedzieć na pytania: Co to są śmieci?, Skąd się biorą?, Co robimy ze śmieciami i odpadami? Dzieci doszły do wniosku, że każdy z nas jest na co dzień „producentem śmieci”, tak jak Eko-potwór w bajce. Aktorzy wraz z pacynką jeża i gąsienicy zachęcili dzieci do segregowania odpadów w domu i w przedszkolu, wykorzystując worki na szkło, plastik i papier. Spektakl się wszystkim bardzo podobał.