"Bo Ziemia to wyspa, to wyspa zielona wśród innych dalekich planet.

To dom jest dla ludzi, dla ludzi i zwierząt, więc musi być bardzo zadbany".

W piątek w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi, który przypada na 22 kwietnia. W tym dniu, dzieci ubrane przyszły na zielono na znak tego, że wszyscy chcemy aby nasza planeta była czysta i zielona. Celem tych obchodów było podnoszenie świadomości ekologicznej, a także kształtowanie właściwych postaw związanych z ochroną środowiska wśród najmłodszych, pobudzianie poczucia odpowiedzialności wobec przyrody oraz zwrócenie uwagi na wszelkie zagrożenia środowiska naturalnego. Dzieci przypomniały sobie jak segregujemy śmieci, rozwiązywały zagadki, a także brały udział w różnych konkurencjach. Zatańczyły wspólnie do piosenki "Ziemia - wyspa zielona" oraz zaśpiewały piosenkę "Duszki, duszki". Na zamkończenie zajęć przedszkolaki otrzymały odznakę przyjaciela przyrody.