Dzień Teatru.

W poniedziałek 27 marca obchodziliśmy Dzień Teatru.

Teatr w życiu dziecka jest bardzo ważnym czynnikiem wspomagającym jego rozwój, uaktywnia fantazję, a także marzenia i zainteresowania. Dzieci z grupy "Wiewiórek" pod przewodnictwem pani wychowawczyni przygotowały spektakl pt. "O wiewiórce Łupiskórce", na który zaprosiły młodsze grupy. Przedszkolaki otrzymały bilet wstępu na przedstawienie, dzięki czemu mogły się poczuć jak w prawdziwym teatrze. Dzieci miały okazję posłuchać o organizacji teatru (także o tych, którzy piszą scenariusze, tłumaczą teksty sceniczne, oświetlają scenę i przygotowują dekoracje), spektaklach teatralnych i aktorach scenicznych. Przedszkolaki wykazały znajomość zagadnienia, wypowiadały się na temat swoich doświadczeń z teatrem i dobrze kojarzyły symbole teatralne – maski, kostiumy, rzeźby.