Warsztaty Cukiernicze

W piątek, 24 marca przedszkolaki udały się na wycieczkę do Zespołu Szkół Agro - Technicznych w Ropczycach, gdzie wzięły udział w warsztatach cukierniczych. Na dzieci czekały stoły z wyznaczonymi stanowiskami pracy dla małych cukierników. Uczniowie szkoły przygotowali ciasto piernikowe w kształcie baranków i wielkanocnych pisanek. Zadaniem przedszkolaków było samodzielne ozdobienie sylwet białym, żółtym, różowym i błękitnym lukrem oraz udekorowanie wybranymi elementami, według własnej pomysłowości. Celem zajęć było wprowadzenie radosnej atmosfery oczekiwania przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi oraz dostarczenie nowych doświadczeń, rozwijanie zainteresowań i umiejętności. Uczniowie szkoły pomyśleli również o zaproponowaniu dzieciom wyjatkowych przekąsek w postaci owocowych babeczek, koktajlu jagodowego i soku marchwiowego z dodatkiem jabłek i pomarańczy. Rzadko się zdarza, by dobra zabawa była równie pyszna, zdrowa i inspirująca. Serdecznie dziękujemy gospodarzom warsztatów za miłe przyjęcie, pomoc, opiekę i niezapomniane wrażenia!