Dzień Wody

22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. W tym dniu dzieci ze wszystkich grup przybyły do przedszkola ubrane na kolor niebieski. Już od rana przygotowywały opaski z kropelkami wody, które wycinały i kolorowały. Postanowiliśmy połączyć zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą. Dzieci poznały wędrówkę kropel wody i dowiedziały się skąd się bierze deszcz.Podczas wspólnego świętowania – dzieci utrwaliły sposoby oszczędzania wody w domu i w przedszkolu, dowiedziały się do czego służy woda oraz jaki ma wpływ na życie i zdrowie człowieka, roślin, zwierząt. Poznawały właściwości wody wykonując szereg doświadczeń m.in. co się w wodzie rozpuszcza, jak powstają bańki mydlane, z czego jest kostka lodu i co powstanie, gdy lód się rozpuści. Rozwiązywały zagadki słuchowe: pod hasłem: Odgłosy Wody. Na zakończenie dzieci zatańczyły do "deszczowej" piosenki.