Dzień Dinozaura

W poniedziałek 27 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy święto znanych prehistorycznych stworzeń. W tym dniu dzieci przyniosły różne przedmioty związane z tematem: figurki dinozaurów, pluszaki,, a także albumy oraz książki o dinozaurach. Dzień Dinozaura upamiętnia wszystkich dawnych władców lądów i wód, zarówno tych łagodnych jak i groźnych. Aby mali odkrywcy mogli poznać życie tych fascynujących gadów, nasi nauczyciele przygotowali wiele ciekawych propozycji zajęć i zabaw. Dzieci wykazały olbrzymie skupienie i zainteresowanie podczas prezentowania im wiadomości o Dinozaurach, oglądania albumów i wykonywania prac plastycznych. Uwieńczeniem całego dnia było kolorowanie sylwet różnych dinozaurów. Zajęcia w tym dniu z pewnością pogłębiły wiedzę uczniów, a w niektórych rozbudziły nową pasję.