Światowy Dzień Kota

W dniu 17 lutego, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Od samego rana dzieciom towarzyszyły piosenki o kotach, których słuchały zarówno podczas zabaw, jak i spożywania posiłków. Przed śniadaniem odbyło się malowanie twarzy oraz zakładanie kocich opasek. Na główną uroczystość zaproszono dzieci do sali „Wiewiórek”, gdzie powitały je panie również przebrane za wspaniałe kocice. Po krótkim przedstawieniu celu spotkania i odśpiewaniu piosenki pt. „Dzień Kota” przyszedł czas na głośne czytanie opowiadania E. Lechowicz pt.„Skąd się wzięły koty?” i kocie zabawy, wśród których nie mogło zabraknąć: zwijania kłębka wełny, rysowania kotka, rozwiązywania zagadek o kotach oraz śpiewania kocich piosenek. Na zakończenie uroczystości każda grupa otrzymała pamiątkowy upominek w postaci kolorowanek przedstawiających różne koty i kotki, które dzieci ochoczo kolorowały po obiedzie.