Spotkanie z artystą

W naszym przedszkolu gościliśmy Pana Kazimierza Czapkę. Ten wyjątkowy gość pokazał naszym dzieciom rzeźby i płaskorzeźby. Dzieci miały okazję zobaczyć pracę artysty od podstaw, począwszy od wyboru odpowiedniego drewna, poprzez rozplanowanie dzieła na materiale, aż do dobrania odpowiedniego dłuta. Nauczyły się jak rozpoznać, które drewno nadaje się do rzeźbienia oraz rozmaite dłuta i sztukę rozplanowania pracy, którą chce się wykonać. Spotkanie bardzo spodobało się dzieciom, wzbudziło w nich podziw i zachwyt. Następnie Pan Kazimierz przedstawił dzieciom fragmenty fraszek swojego autorstwa, a dzieci miały za zadanie odgadnąć ich tytuły. Była to dla  dzieci świetna zabawa i miały ogromną satysfakcję, gdy udawało im się odgadnąć tytuł. Przedszkolaki dzięki temu spotkaniu mogły poznać nowy zawód artysty rzeźbiarza i specyfikę jego pracy wymagającą sprawnej ręki i ogromu cierpliwości przy realizacji dzieła sztuki.