WALENTYNKI

Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Początki walentynek sięgają średniowiecza, a wywodzą się z Anglii. Jego patron, czyli św. Walenty, był biskupem rzymskim, który miał moc uzdrawiania chorych. Tak przynajmniej mówi legenda. Walentynkowe wyznanie można ukradkiem włożyć do kieszeni, wsunąć do skrzynki lub wysłać pocztą. W tym roku w naszym przedszkolu dzieci przygotowały sercowe bileciki, które własnoręcznie ozdabiały. Gotowe „walentynkowe serca” wręczały sobie wzajemnie, niektóre z nich powędrowały do brata, siostry, mamy, czy taty naszych przedszkolaków. Dzień Walentynkowy w Przedszkolu na pewno można zaliczyć do udanego o czym świadczyły ogromne uśmiechy i zadowolenie dzieci.