Rosyjska Baśń Zimowa

W piątek 16 grudnia gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr Bazyl. Przedszkolaki miały okazje obejrzeć spektakl pt. „Rosyjska Baśń”.  Jest to opowieść o pełnym pychy Iwanie, który przez swoje zachowanie obraża Dziadeczka Mroza- władcę Zimy. Mróz wraz ze swoją córką - Wichrem postanawia ukarać Iwana Stiepanowicza odbierając mu to co w życiu kocha najbardziej, żonę Kalinkę. Iwan będzie musiał przejść długą drogę i odmienić swoje serce aby odzyskać ukochaną. Baśń uczy dzieci oceny postaw moralnych: dobrej i złej oraz wyciągania konsekwencji z podjętych przez bohaterów decyzji. Ukazuje również, że przy odrobinie dobrej woli można się zmienić i naprawić wyrządzone krzywdy. W przedstawienie wplecione zostały ludowe pieśni aby jeszcze mocniej oddać klimat i pokazać najmłodszym tak różną od naszej kulturę rosyjską.