Wycieczka do piekarni

W piątek 9 grudnia dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do pobliskiej piekarni. Podczas tej wizyty przedszkolaki miały możliwość przyjrzenia się jak pracuje piekarz oraz jak organizowana jest praca w piekarni. Poznały proces powstawania chleba, zapoznały się z wyglądem różnorakich maszyn służących do wyrobu pieczywa, a także miały okazję zobaczyć w jaki sposób powstają bułki oraz chleb. Obejrzały maszyny, które wyrabiają ciasto, formy i piec w którym wypieka się pieczywo. Na koniec spotkania wszystkie dzieci otrzymały smaczne bułeczki i drożdżówki.

Wycieczka odbyła się w ramach realizacji Programu Rządowego "Bezpieczna i przyjazna szkoła" - projektu przedszkolanego "Przedszkolne smyki trenują zdrowe nawyki".