Akcja GÓRA GROSZA

Jak co roku nasze przedszkole bierze udział w akcji „GÓRA GROSZA”, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Jej głównym celem jest zebranie funduszy dla najbardziej potrzebujących dzieci i rodzinnych domów dziecka.

Ważnym celem akcji jest uświadomienie przedszkolakom, że najmniejsze monety zebrane w tak dużej ilości mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc bardzo wielu dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

Akcje takie jak „Góra grosza” pozwalają wychowawcom poświęcić czas i nauczyć dzieci dbać o innych i być osobą pomocną. Akcje charytatywne pozwalają także nam dorosłym uzmysłowić sobie, że w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia warto pomyśleć o innych. Musimy pamiętać, że kilka groszy nie pozwoli nam nic kupić, ale zbierając pieniądze wspólnie możemy podarować komuś piękny prezent.