POKAZ GADÓW

1 grudnia nasze przedszkolaki miały bardzo wyjątkowych gości. Zawitały do nas egzotyczne węże i jaszczurki. Nasze dzieci z zaciekawieniem słuchały historii o każdym z nich. Przedszkolaki poznały gekona Sebastiana, węża pseudokoralowego Maćka, węża zbożowego Andrzeja, nerodię florydyjską Magdę, węża siatkowego Kasię oraz boa dusiciela Marysię. Przedszkolaki dowiedziały się co stanowi ich pokarm oraz mogły je dotknąć. Pan przyrodnik wytłumaczył jak powinniśmy się zachować podczas spotkania z tymi zwierzętami. Dzieci wykazały się nie lada odwagą, trzeba przyznać iż nie jeden z dorosłych nie powitał by miło węża na swojej szyi. Wrażenia po spotkaniu z takimi okazami  jeszcze na długo pozostaną w naszej pamięci. Taka lekcja dała przedszkolakom okazje do bezpośredniego kontaktu z egzotycznymi zwierzętami i rozbudziła zainteresowania przyrodnicze.