Miś jest nie tylko do przytulania, bardzo często ma wiele przygód, przyjaciół i prowadzi bardzo ciekawe życie. Pojawia się w książkach, w radiu, w telewizji. Miś stał się postacią nieporównywalną do niczego. To chyba jedyna „postać” z dzieciństwa, którą zachowujemy w pamięci przez wiele lat. Dlatego 25 listopada, już po raz kolejny, tak hucznie obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Pluszowego Misia. Na początku opowiadaliśmy o naszych misiach, następnie dzieci słuchały historii powstania Pluszowego Misia, potem rozwiązywały zagadki. Tego dnia, podczas zajęć przedszkolaki opowiadały o swoich przyniesionych przytulankach, rozwiązywały zagadki obrazkowe o znanych misiach, słuchały wierszy oraz fragmentów bajek o przygodach pluszowych bohaterów. Przedszkolaki ze swoimi misiami tańczyły przy dźwiękach piosenek „Pluszowy miś”, „Jadą, jadą misie” itp., wykonywały prace plastyczne, których bohaterem był Pluszowy Miś. Kulminacyjnym momentem zabaw z okazji Święta Pluszowego Misia był konkurs na największego i najmniejszego misia. To był bardzo ekscytujący, pełen wrażeń i radości dzień.