W Bibliotece

Rozwijanie zainteresowań czytelniczych to zadanie przyjęte do realizacji w Rocznym Planie Pracy naszej placówki w bieżącym roku szkolnym. Łączą się z nim różnorodne działania, mające na celu upowszechnienie systematycznego obcowania z literaturą za pośrednictwem rodziców, nauczycieli oraz w sposób samodzielny, refleksyjny i twórczy. Stąd wizyta przedszkolaków w Bibliotece Publicznej w Czarnej Sędziszowskiej, gdzie z uśmiechem i życzliwością gościła nas Pani Dorota Przydział. Pokazała dzieciom księgozbiór, przedstawiła książki jako źródło wiedzy na różne, interesujace dzieci tematy oraz przyjemności czerpanej z ich fantastycznego i bajkowego świata. Wyjaśniła, jak zakłada się kartę biblioteczną, jak wypożycza się, dba i oddaje książki. Dzieci miały możliwość przekonania się jak wiele pięknych, kolorowych pozycji, dostosowanych do różnych gup wiekowych, na nich czeka. Pozwoliła również pożyczyć wybrane pozycje do czytania w przedszkolu.